Borg & Owilli Logotyp

Borg & Owilli Agency

Mikael Owilli

VD / Head of Sales
mikael@borgowilli.se
070 412 61 80

David Borg

Creative Director / Partner
david@borgowilli.se
073 691 63 45

Linnea Karlsson

Byråchef
linnea@borgowilli.se
073 036 10 21

Anna Bjur

Senior Content Manager
anna@borgowilli.se
072 078 32 74

Elin Angelstedt

Grafisk designer
elin.angelstedt@borgowilli.se
076 801 88 24

Emma Larsson

Grafisk designer
emma.larsson@borgowilli.se
073 515 53 77

Emma Willerstrand

Produktionsledare
emma.willerstrand@borgowilli.se
073 513 85 42

Erik Reimers

Art Director
erik.reimers@borgowilli.se
070 798 08 95

Felix Jörneman

Kreatör
felix.jorneman@borgowilli.se
076 344 25 45

Filippa Hult

Receptions- och kontorsansvarig
filippa.hult@borgowilli.se
072 076 69 45

Jacob Larsson

Content Manager
jacob.larsson@borgowilli.se
073 528 72 90

Lovisa Olai

Content Manager
lovisa@borgowilli.se
073 535 78 41

Oscar Kjerrman

New Business Director
oscar.kjerrman@borgowilli.se
070 493 93 05‬

Paulina Lamberg

Produktionsledare / Team leader
paulina@borgowilli.se
076 038 01 06

Pål Ströbaek

Digital Producer
pal.strobaek@borgowilli.se
076 146 54 17

Simon Håkansson

Projektassistent
simon.hakansson@borgowilli.se
072 200 95 00

Tobias Båth

Content Manager
tobias.bath@borgowilli.se
072 078 02 66

Vendela Cassel

Projektledare
vendela@borgowilli.se
‭072 284 45 99

Vincent Janér

Planner
vincent.janer@borgowilli.se
073 503 08 06

Borg & Owilli Media

Alexandra Ahlström

Account Manager
alexandra.ahlstrom@borgowilli.se

Carl Alqvist

Account Manager
carl.alqvist@borgowilli.se

Daniela Khutoretskaja

Senior Account Manager
daniela.khutoretskaja@borgowilli.se

David Hedlund

Account Manager
david.hedlund@borgowilli.se

Elin Lorentzon

Account Manager
elin.lorentzon@borgowilli.se

Erik Annerberg

Head of ABM
erik.annerberg@borgowilli.se
076 181 87 87

Felix Ehrlund

Account Manager
felix.ehrlund@borgowilli.se

Fredrik Björnback

Head of Partner Sales
fredrik.bjornback@borgowilli.se
070-754 16 01

Fredrik Broqvist

Account Manager
fredrik.broqvist@borgowilli.se

Gabriel Neptune

Head of Digital
gabriel.neptune@borgowilli.se
076-165 08 88

Henning Björkman

Account Manager
henning.bjorkman@borgowilli.se

Jakob Gartner

Account Manager
jakob.gartner@borgowilli.se

Jennifer Östberg

Account Manager
jennifer.ostberg@borgowilli.se


Joakim Alriksson

Account Manager
joakim.alriksson@borgowilli.se

Johannes Sandberg

Account Manager
johannes.sandberg@borgowilli.se

Linn Gunnarsson

Säljkoordinator ABM
linn.gunnarsson@borgowilli.se
076 314 59 88

Max Lauritzen

Account Manager
max.lauritzen@borgowilli.se

Patrick Wass

Account Manager
patrick.wass@borgowilli.se

Stefan Persson

Account Manager
stefan.persson@borgowilli.se

Victor Larsson

Account Manager
victor.larsson@borgowilli.se

Borg & Owilli Ekonomi

Alexander Pflücker

CFO
alexander.pflucker@borgowilli.se
072-078 02 93

Rasmus Linhart

CFO Assistant / VD Assistant
rasmus.linhart@borgowilli.se